2020. július 10., péntek

CoffeeBreak - Prológus

/Sziasztok! Ahogy ígértem, megérkeztem a CoffeeBreak újraírt verizójának kezdetével. Még a következő fejezetet nem tudom, hogy mikor fogom tudni hozni, az még készülőben van, de halad, úton van. Jó olvasást mindenkinek az új verzióhoz^^/


Prológus

Szöul, te gyönyörű város. Ugyanolyan betondzsungel, mint New York, ahonnan származok, de valahogy mégis sokkal szebb. Talán a város tisztasága teszi, vagy csak egyszerűen a más környezet, nem tudom, de engem teljesen elvarázsolt. És még csak egy napja érkeztem. De hogy is kerültem ide, és ki vagyok? Talán úgy lenne a legkönnyebb, ha az egészet az elején kezdem. Akkor, amikor megszülettem. Na jó, ez csak vicc volt, nem megyek vissza húsz évvel korábbra.
A nevem Elisabeth Sparrow, New York-ban születtem és nőttem is fel. Nincsenek testvéreim, így a szüleim próbáltak mindig a kedvemre tenni, hogy ne érezzem magam egyedül. Barátaim sose voltak igazán, mindig az adott könyv és annak szereplői, amit éppen olvastam.
Gimi elején az iskolámban volt egy érdekes előadás, amit egy diák tartott, aki cserediák programmal egy tanévet Szöulban töltött. Annyira megtetszett, amit akkor hallottam, hogy elkezdett érdekelni az ország, annak nyelve, kultúrája és minden lehetőség, amivel kijuthattam volna. Elkezdtem hát tanulni a nyelvet, és minden adandó alkalommal megemlítettem anyáéknak, hogy ki szeretnék jutni. Ők viszont eléggé ellene voltak, hogy egyedül ilyenre vállalkozzak. Túl fiatalnak tartottak hozzá. Így ment ez minden szülinapom alkalmával, amikor megkérdezték, hogy mit szeretnék kapni. Egészen a huszadikig.
- Lizzy, kincsem, mit szeretnél idén szülinapodra? – kérdezett rá anya egy héttel az időpont előtt.
- Amit eddig mindig szerettem volna – bújtam tovább telefonomat, miközben épp repjegyeket néztem, amikkel kijuthatnék. Sajnos (vagy nem sajnos) mindegyik túl drágának bizonyult az én pénztárcámhoz.
- Akkor idén megint nekünk kell dönteni róla apáddal – sóhajtott anya, bár valami mintha másabb lett volna akkor a hangjában, mint a többi évben.
Ahogy teltek a napok, anyáék úgy lettek egyre furábbak. Olyan dolgokat vettek, amire normális esetben nem lett volna szükségünk. Új ruhákat, bőröndöket és mindenféle utazós holmit. Aztán elérkezett a szülinapom, és mindenre fény derült, hogy miért is csinálták.
A szülinapomon reggel kómásan baktattam ki a konyhába, hogy megigyam reggeli éltető kávémat, ott azonban azonnal meglepetésbe ütköztem. Anyáék már ott vártak, a konyhaasztalon egy tortával és egy díszes borítékkal.
- Boldog születésnapot, Lizzy drágám! – szólalt meg anya elsőként, majd elém lépett és szorosan megölelt egy puszi kíséretében.
- Boldog szülinapot, kislányom! – csatlakozott apa is, majd mindketten elengedtek és meggyújtották a tortán lévő húsz gyertyácskát. – Kívánj valamit, aztán fújd el!
Úgy tettem, ahogy apa mondta, szemeimet jó szorosan becsuktam, majd magamban többször is elismételtem a több éve meglévő kívánságomat. Bárcsak eljuthatnék Koreába! – majd elfújtam a gyertyákat. Anya – akárcsak minden évben – meghatódott, néhány könnycseppet azonnal le is törölt arcáról, de hamar összeszedte magát. Kezébe vette a torta mellett heverő borítékot, felém nyújtotta, és mosolyogva megszólalt.
- Remélem, örülni fogsz neki. Nagyon sokat gondolkoztunk az idein apáddal.
Átvettem a borítékot, és amikor kinyitottam, majdnem elsírtam magam. Egy repülőjegy volt benne, ami Koreába szólt. Az volt az a pillanat az életemben, amikor nem tudtam semmit megfogalmazni, bármennyire is szerettem volna mondani anyának és apának valamit. De mivel a szavak teljesen elhagytak, így csak anyáék nyakába ugrottam, majdnem fellökve őket és a konyhaasztalt a tortával. A könnyeim is utat törtek végül maguknak, bármennyire is küzdöttem ellenük. Mire sikerült végre lenyugodnom és a gondolataimat is rendezni, nagyjából tíz perc telt el.
- Anya, apa, imádom! – mosolyodtam el teljes szívemből. – Nagyon boldog vagyok, hogy megengeditek, hogy menjek.
Ahogy anyára néztem, láttam rajta, hogy az ő szeme is könnyes, de boldogság sugárzott arcáról, akárcsak apáéról. Nagyon örültek, hogy teljesíthették ezt a régi vágyamat. Szüleim után ránéztem a még mindig kezemben lévő repjegyre, hogy mikor is indulhatok útnak, mikor kezdhetem el életem talán legnagyobb kalandját. Június 17. szerepelt az indulás időpontjánál, reggel nyolc órával. Azaz volt egy teljes hetem, hogy átgondoljam, pontosan mire is van szükségem, mit kell még beszerezzek és hasonló, utazás előtti gondolatok. Tudtam jól azt is, hogy foglalnom kell valami szállást is, legalább egy kis időre, hogy ne az utcán kelljen aludnom, anya azonban még ebben is megelőzött.
- Foglaltunk neked szállást is egy hotelban, ami egész jónak tűnt, de nem volt csillagokat verő ára. Egy hónapig ki van fizetve, a számlája a borítékban van – magyarázta anya. – Nem tudjuk, meddig szeretnél ott maradni, de apáddal nagyon reméljük, hogy még hazajössz – reménykedve néztek rám mindketten, látszott rajtuk, hogy nagyon félnek, hogy többé nem jövök haza.
- Biztosan hazajövök – mosolyogtam úgy rájuk, hogy a lehető legtöbb nyugalmat sugározzam feléjük.
Az elkövetkezendő egy hét rohangálással, feszültséggel és értelmetlen dolgokon való veszekedéssel telt, nagy nehezen azonban eltelt. Aztán eljött a június 17., én pedig nagyon korán felkeltem. Talán túlságosan is korán, de valahogy nem zavart. Az egészben az volt a legfurább, hogy hajnali négykor közel se voltam olyan álmos, mint azokon a napokon, amikor órákkal később keltem. Első dolgom azonban még így is a reggeli, éltető kávém lefőzése volt, mire pedig megittam, anyáék is felébredtek, bár hallottam, hogy őket az ébresztő keltette.
- Jó reggelt, hétalvók! – köszöntöttem őket nevetve, miközben visszaindultam szobámba készülődni.
- Úgy látom, Lizzy nagyon izgatott – hallottam még anya álmos megjegyzését, mielőtt behúztam szobaajtómat, és nekiláttam a jó másfél órás készülődésemnek.
Valahogy túl gyorsan elkészültem mindennel. Reggeli rutinomat letudva beraktam bőröndjeim egyikébe (amelyikben még volt elég hely) a kimaradt dolgaimat. Ezek természetesen azok a holmik voltak, amikre még előző este és reggel szükségem volt. Ezután még tartottam egy utolsó, teljes körű ellenőrzést, hogy biztosan mindenem meglegyen. Az idő azonban valamilyen oknál fogva nagyon lassan telt, mire mindennel indulásra kész lettem, még akkor is csak reggel hat volt. És azt is hozzá kell tenni, hogy anyáék még nem voltak kész. Így végül kihordtam a bőröndjeimet az előszobába, felhúztam az egyetlen, kint hagyott sportcipőmet, aztán visszamentem a nappaliba, hogy kicsit lefoglaljam magam. Bekapcsoltam a tévét és csak bámultam, bár fogalmam sem volt, hogy éppen mit adtak. Annyit tudtam biztosra, hogy a kanapéra telepedés után kezdtem el érezni, ténylegesen mennyire is vagyok fáradt.
- Lizzy – hallottam meg anya hangját valahonnan a távolból. – Lizzy, ébredj, fél hét van, indulnunk kell.
- Milyen rég óta alszok? – pattantam fel szinte pánikolva.
- Szerintem éppen csak most szundítottál el – kuncogott anya, majd óvatosan a bejárati ajtó felé kezdett terelgetni. – Apád már bepakolta a bőröndjeidet, indulásra készen állunk.
Mély levegőt véve léptem ki a házunk ajtaján. Apa már tényleg mindent bepakolt a csomagtartóba, kezében már csak egy táska volt, a kis hátizsákom, amiben csak olyan dolgok voltak, amik kellhetnek az utazás során: az okmányaim, repülőjegy, pénztárca és egy könyv.
- Induljunk, nehogy lekésd a gépedet! – mondta apa, miután elvettem tőle a táskámat. Csak bólintottam aztán beültem a helyemre.
A reptérig mind csendben voltunk, csak az autóban szóló rádió szolgáltatott némi háttérzajt, de a tízperces útra ez is teljesen elég volt. Amint odaértünk, meglepett a tömeg, ettől függetlenül egész gyorsan megvolt a becsekkolás és a bőröndjeim átvizsgálása. A váróteremben nem nagyon volt üres szék, úgyhogy anyáékkal megálltunk egy olyan helyen, ahol nem voltunk útban senkinek. Nem igazán figyeltem az időt, így nem tudtam, pontosan meddig vártunk még, mire bemondták a hangosbemondón, hogy megkezdhetik az emberek a felszállást a Dél-Koreába induló gépre. Elköszöntem anyáéktól és elindultam a kapuk felé. Elkezdődik hát életem legnagyobb kalandja, amire olyan régóta várok. – futott át a fejemen a gondolat.
Nehezen, de feljutottam végül a gépre és a helyemet is megtaláltam. Meglepően sokan utaztak akkor velem együtt, bár nem volt túl nagy tapasztalatom a repülővel való utazásban. Így természetesen minden percét – de főleg a le- és felszállást – ámulattal figyeltem ablak melletti ülésemből. Igen, anyáék mindenre gondoltak.
Leszállás után is minden nagyon simán ment: a bőröndjeim megvoltak, ráadásul épségben és az irataim… Oh, igen, csak majdnem minden ment simán. Gondolkozz, Lizzy, hova tetted! Átkutattam minden létező zsebemet, felforgattam a táskámat, közben pedig ezerrel pörgött az agyam, hogy rájöjjek, hol vannak az okmányaim.
- Öhm… Elnézést, néni… - hallottam meg egy óvatos hangot a hátam mögül. – A néni ezt nemrég ejtette el. Anyu mondta, hogy adjam oda a néninek, miután megmutattam neki.
Egy kislány volt, amerikai az angoljából ítélve, a kezében pedig felém tartott néhány dolgot. Ahogy jobban megnéztem, mi van nála, nagyon megörültem. Nagyon rendes emberekkel hozott össze a sors.
- Köszönöm – vettem el tőle az okmányaimat. – Ezzel most megmentetted a napomat. Nagyon köszönöm! – mosolyogtam rá.
- Szívesen – mosolygott vissza rám, és visszasietett szüleihez.
Ellenőriztem, hogy mindenem megvan-e, és amint biztos lettem benne, hogy mást nem hagytam el, elindultam ki a reptérről. Elcsodálkoztam egy kicsit a környezeten, hogy milyen szép tiszta volt minden, de kerítenem kellett egy taxit, hogy elvigyen a hotelbe és végre ne kelljen a sok holmimat húzgálnom magammal. A taxival meglepően hamar meglettem, bepakoltam mindent a csomagtartóba, aztán ahogy beültem, bediktáltam a címet. Hamar a hotelhez értünk, ahol kipakoltam, kifizettem a – meglehetősen drága – fuvart, majd elbúcsúztam a sofőrtől és elindultam be a hotel épületébe. Gyönyörű hely volt, nagyon segítőkész dolgozókkal és nagyon szép szobákkal. Mint kiderült, az én szobám a harmadikon volt, ami lift nélkül meglehetősen fárasztó lett volna. Szobám nyugalmában végül csak leraktam a bőröndjeimet és elfeküdtem az ágyon. Anyának írtam egy „Biztonságban megérkeztem.” üzenetet, nem sokkal később pedig elnyomott az álom. Még zuhanyozni se volt erőm.
Másnap reggel keltem csak fel, fogalmam se volt, mennyit is aludtam pontosan, de legalább frissnek és kipihentnek éreztem magam. A nap nagy részét rendezkedéssel töltöttem, csak késő délután jutottam ki Szöul utcáira. Teljesen ámulatba ejtett, ami ott volt. Rengeteg ember, felhőkarcoló nagyságú üvegépületekről visszaverődő napfény. Minden annyira ismerős volt, de mégis új és teljesen más.